Persbericht: Blokkende studenten welkom in de Brusselse hostel Bruegel
Zelfs ’s nachts blokken is er mogelijk
Donderdag 12 mei 2022 — Brussel, 12 mei 2022 – Vanaf maandag (16 mei) tot en met vrijdag 1 juli zijn studenten welkom in de lounge en eetzaal van de Brusselse hostel Bruegel in de Heilige Geeststraat 2 om er in groep te studeren. Op vertoon van hun studentenkaart, kunnen ze er zelfs ’s nachts blokken. Naast een leuke studeerplek in een unieke setting, krijgen ze er gratis Wi-Fi, koffie, water en thee aangeboden. Dit initiatief kadert binnen een grotere actie van De Vlaamse Jeugdherbergen (VJH), waarbij 8 hostels verspreid over Vlaanderen en Brussel hun deuren openzetten voor blokkende studenten.
Om studenten een hart onder de riem te steken tijdens de blokperiode, verwelkomt de Brusselse jeugdherberg Bruegel hen vanaf maandag (16 mei) graag in zijn lounge om samen te blokken. Op vertoon van hun studentenkaart en zolang er beschikbare plaatsen zijn, kunnen zo’n 25 studenten er tot en met 1 juli terecht. Bij mooi weer kan er ook op het terras gestudeerd worden.
Een aangename studeerplek doet studeren
“Een aangename studeerplek doet studeren! Met dit initiatief willen we studenten steunen tijdens de blokperiode. Studeren hoeft geen eenzaam gegeven te zijn, meer zelfs, costuderen werkt motiverend. Tegelijk willen we de studenten ook laten kennismaken met onze moderne hostel en hopelijk vinden ze zo ook tijdens hun vakanties de weg naar onze jeugdherbergen in Brussel en Vlaanderen!,” zegt Stien Swinnen, manager van hostel Bruegel.
Lode Godderis, professor arbeidsgeneeskunde aan de KU Leuven, kan dit initiatief alleen maar toejuichen. “Er zijn veel voordelen aan costuderen. Zo helpt het ‘samen blokken’ studenten om zich te concentreren omdat ze zich minder laten afleiden door sociale en andere media. Ze hebben er meer structuur en sociale controle om geconcentreerd te blijven. Tenslotte kunnen ze zich tijdens pauzes samen ontspannen, wat noodzakelijk is voor de mentale gezondheid. Zeker na de voorbije lockdowns werd duidelijk hoe belangrijk sociaal contact is voor studenten.”
25 studeerplekken waar ook ’s nachts geblokt kan worden
Studeren is voor de meeste jongeren geen nine-to-five job. Daarom maakt jeugdherberg Bruegel het ook mogelijk om ’s nachts te studeren. Zo wil de Brusselse hostel inspelen op de vraag van studenten om niet enkel overdag een studieplek aan te bieden.
“Of dit aan te raden is, hangt af van ieders chronoritme”, vertelt Lode Godderis. “Je hebt zowel vroege vogels onder de studenten, die ’s ochtends of overdag heel productief zijn, als nachtraven voor wie dat ’s nachts het geval is. Het is belangrijk om studenten de flexibiliteit te bieden om zelf hiervoor te kiezen.”
Voor meer informatie over dit initiatief en de voorwaarden: www.jeugdherbergen.be/blog.
Over de Vlaamse Jeugdherbergen
De Vlaamse Jeugdherbergen vzw, kortweg VJH, is de overkoepelende organisatie van 19 jeugdherbergen in Vlaanderen. De vzw werd in 1931 opgericht en is ook de medeoprichter van Hostelling International, het grootste jeugdherbergnetwerk ter wereld. Je kan in deze budgetvriendelijke en kwalitatieve hostels terecht voor zowel een trip in je ééntje, met enkele vrienden of in een grotere groep. En dit zowel in het groen, in de stad of aan zee. Daarnaast richt de VJH zich ook op families en schoolgroepen. Voor meer informatie: www.jeugdherbergen.be
Voor meer informatie (enkel voor de pers, niet voor publicatie): Wavemakers PR, Emanuel Sys: 0486 17 52 65 - emanuel@wavemakers.eu