Boek van Yanina Wickmayer voorgesteld op Boekenbeurs
‘Op eigen benen’
Vrijdag 4 november 2016 — Antwerpen - Vandaag werd op de Boekenbeurs in Antwerpen ‘Op eigen benen’ voorgesteld, het boek van topsportster Yanina Wickmayer. Het boek, geschreven door journaliste Inge Van Meensel, geeft een unieke en persoonlijke inkijk in het leven van momenteel de beste tennisster van België. Het voorwoord werd geschreven door haar voorbeeld Kim Clijsters maar ook onder anderen kinesist van de topsporters Lieven Maesschalck (in wiens kabinet Yanina haar verloofde Jérôme Van Der Zijl leerde kennen) en sportpsycholoog Jef Brouwers vertellen over hun ervaringen met Yanina en haar zoektocht naar zelfstandigheid. ‘Op eigen benen’ is veel meer dan een sportbiografie. Het resultaat is een verrassend persoonlijk boek waarin Yanina Wickmayer eerlijk vertelt over haar ongewone leven en de moeilijkheden die haar pad kruisten
Yanina Wickmayer is pas 9 wanneer ze haar moeder verliest aan kanker. Ze vertrekt, met haar vader, naar Amerika. Tennis wordt haar uitlaatklep. In 2009 wordt ze nummer 12 van de wereld. Een dopingzaak, blessures en financiële troubles remmen haar daarna af, maar ze blijft wel wereldtop. Ook de relatie met haar vader wordt op de proef gesteld.
“Ik heb dit boek willen schrijven omdat ik het gevoel heb dat mensen mij niet echt kennen. Ik heb nooit de kans gehad om mijn verhaal te vertellen. Ik wil de persoon achter de speelster naar buiten brengen. De echte Yanina. Dus het boek is zeker niet alleen bedoeld voor tennisfans. Door mijn verhaal op papier te zetten hoopte ik ook enkele hoofdstukken van mijn leven af te sluiten en dat is wel gelukt, denk ik. En wie weet kan ik wel een inspiratie zijn voor ouders en kinderen die aan de start van hun tenniscarrière zitten.”, vertelt Wickmayer.
Op eigen benen staan en haar beste tennis combineren met een gelukkig leven is nu de grootste uitdaging voor Yanina Wickmayer. Deze zomer trouwt ze met haar verloofde Jérôme Van Der Zijl. Begin volgend jaar start Yanina haar tennisseizoen in Auckland met het ASB Classic WTA-tornooi.
Steeds vermelden onderaan artikel:
Het boek ‘Yanina Wickmayer, op eigen benen’ is verschenen bij Borgerhoff & Lamberigts en kost 22,95 euro. Voor meer info: http://www.borgerhoff-lamberigts.be
Verschijningsdatum: 4 november 2016
Technische kenmerken:
Titel: Yanina Wickmayer, op eigen benen
Auteur: Inge Van Meensel
Formaat: 150 x 230 mm – softcover
Aantal pagina's: 192
Prijs: 22,95 euro
ISBN: 9789089316400
Voor meer informatie, interviewaanvragen of reviewexemplaren:
Perscontact:
Elke De Mayer
Wavemakers
elke@wavemakers.eu
0485 75 28 66